Pro zájemce o výuku moderní hry na bicí jsem připravil knihu Etudy pro bicí soupravu. Najdou v ní třicet skladeb, zaměřených na různé oblasti techniky hry a na odlišné výrazové možnosti sólové bicí soupravy.

Knihu si můžete objednat na mvajgl@seznam.cz.

Etudy pro bicí soupravu

Etudy pro bicí soupravu

Ulehčením nastudování jednotlivých etud může být vzorová nahrávka. ZDE můžete získat videozáznamy jednotlivých etud, které jsem pro zájemce natočil.

Pro pokročilejší hráče se zájmem o malý buben a o rozvinutější techniku rukou jsem vytvořil učebnici Etudy pro malý buben.

Knihu si můžete objednat na mvajgl@seznam.cz.

Etudy pro malý buben

Etudy pro malý buben

75 skladeb pro sólový malý buben, rozdělených do tří tématických kapitol. Cvičení zahrnují subdivizní dělení, klasické úderové techniky i speciální typy úderů.
/nakladatelství Muzikus (c) 2001/

Knížka obsahuje 75 etud, rozdělených do tří částí.

Etudy v první části jsou zaměřeny na striktně střídavým rukokladem hrané rytmické subdivize v kombinaci s akcentací a výraznou dynamickou škálou. Druhá část knihy je z hlediska literatury pro malý buben klasická. Ani zde ale nechybí určité specifické zaměření. Najdete tady totiž víření ve třech odlišných typech hustoty. Pochopitelně tu nechybí i přírazy: jednočetné i vícenásobné. Etudám 61-75 pak náleží třetí kapitola. Jsou v ní zahrnuty speciální úderové techniky jako Stick on stick, Click rim apod.

Součástí knihy je CD disk s nahrávkou vybraných etud. ZDE můžete tyto audionahrávky etud získat.

Ukázky z knihy: etuda č. 19 (audio), etuda č. 31 (audio), etuda č. 52 (audio), etuda č. 75 (audio).

Virtuální bubenická škola